انجمن فرزندان ایران بزرگ
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةدروازهمكتبة الصورجستجوأحدث الصورثبت نامورود

يك سند تاريخی

نويسندهپيام
ایران _admin

تعداد پستها : 62

يك سند تاريخی Empty
پستعنوان: يك سند تاريخی   يك سند تاريخی Empty17/12/2008, 06:59

در زمانی بين جنگ قادسيه و نهاوند نامه ای از طرف عمر به شاهنشاه يزد گرد سوم ارسال شد و سپس پاسخی از يزد گرد سوم به عمر نگاشته شد كه اصل اين نامه ها هم اكنون در موزه لندن نگه داری ميشود ودر زير به آن اشاره ميشود:

از عمر بن الخطاب خليفه مسلمين به يزدگرد سوم شاهنشاه پارس

يزدگرد من آينده روشنی برای تو ملت تو نميبينم مگر اينكه پيشنهاد مرا بپذيزی و با من بيعت كنی.تو سابقا بر نصف

جهان حكم ميراندی ولی اكنون كه سپاهيان تو در خطوط مقدم شكست خورده اند و ملت تو در حال فروپاشی است.من به تو راهی پيشننهاد ميكنم تا جانت را نجات دهی شروع كن به پرستش الله-به عبادت الله يكتا كه همه

چيز را او آفريده.ما برای تو و برای تمام جهان پيام او را آورده ايم او خدای راستين است.

از پرستش آتش دست بردار و به ملت خود فرمان بده كه آنها نيز از پرستش آتش كه خطاست دست بكشند.بما بپيوندالله اكبر را پرستش كن كه خدار راستين است و خالق جهان.الله را عبادت كن و اسلام را بعنوان راه رستگاری

بپذير . به راه كفر آميز خود پايان بده و اسلام بياور و الله اكبر را منجی خود بدان.

با اين كار زندگی خودت را نجات بده و صلح را برای پارسيان بدست آر .اگر بهترين انتخاب را ميخواهی برای عجم ها(لقبی كه عربها به پارسيان مي دادند به معنی كودن و كر و لال) انجام دهی با من بيعت كن.

الله اكبر

خليفه مسلمين

عمر بن الخطاب

به نام اهورا مزدا آفريننده زندگی و خرد

از شاه شاهان.شاه پارس.شاه سرزمينهای پرشمار.شاه آرياييها و غير آرياييها.شاه پارسيان و نژادهای ديگر از جمله عربها.يزدگرد سوم ساسانی

به عمر بن الخطاب خليفه تازيان(لقب اعراب به معنی سگ شكاری)

تو در نامه ات نوشته ای ميخواهی ما را به راه راست هدايت كنی.به راه الله اكبرت بدون اينكه هيچگونه آگاهی

داشته باشی كه ما كه هستيم و چه را مي پرستيم.

اين بسيار شگفت انگيز است كه تو لقب فرمانروای عربها را برای خودت غصب كرده ای.

آگاهی و دانش تو نسبت به امور دنيا به همان اندازه عربهای پست و مزخرف و سرگردان در بيابانهای عربستان

و انسانهای عقب مانده بيابان گرد است.

مردك تو پيشنهاد ميكنی كه الله يكتا را بپرستم در حاليكه نمي دانی هزاران سال است كه ايرانيان خداوند يكتا را می پرستند و روزی پنج بار به درگاه او نماز مي خوانند.هزاران سال است كه در ايران سرزمين فرهنگ و هنر اين رويه زندگی روزمره ماست.

زمانيكه ما داشتيم مهربانی و كردار نيك را در جهان مي پرورانديم و پرچم پندار نيك .گفتار نيك و كردار نيك را در دستهايمان به اهتزاز در می آورديم تو و پدرانت داشتند سوسمار ميخوردند و دخترانتان را زنده به گور مي كرديد.

شما تازيان كه دم از الله مي زنيد برای آفريده های خدا هيچ ارزشی قایل نيستيد.شما فرزندان خدا را به اسم الله

گردن مي زنيد اسرای جنگی را مي كشيد به زنها تجاوز مي كنيد دختران خود را زنده به گور مي كنيد به كاروانها شبيخون

مي زنيد دسته دسته مردم را مي كشيد زنان مردم را مي دزديد و اموال آنها را سرقت مي كنيد. قلب شما از سنگ ساخته

شده است. ما تمام اعمال شيطانی را كه شما انجام مي دهيد محكوم مي كنيم.

حال با اينهمه اعمال زشت كه انجام مي دهيد چگونه مي خواهيد به ما درس خدا شناسی بدهيد!

تو به من مي گويی از پرستش آتش دست بر دارم. ما ايرانيان عشق به خالق و قدرت خلقت خدا را در نور خورشيد و گرمی آتش مي بينيم. نور و گرمای خورشيد و آتش ما را قادر مي سازد كه نور حقيقت را ببينيم و قلبهايمان برای نزديكی

به خالق و همنوع گرم شود. اين به ما كمك مي كند تا با همديگر مهربانتر باشيم و اين نور اهورایی را در اعماق قلبمان روشن مي سازد.

خدای بزرگ است اهورا مزدا و اين بسيار شگفت انگيز است كه شما تازه او را كشف كرده ايد و نام الله را بر روی آن گذارده ايد.اما ما و شما در يك سطح و مرتبه نيستيم. ما به همنوع كمك مي كنيم ما عشق را در ميان آدميان قسمت مي كنيم.ما پندار نيك را در بين انسانها ترويج

می كنيم. ما هزاران سال است كه فرهنگ پيش رفته خود را با احترام به فرهنگهای ديگر بر روی زمين می گسترانيم در حاليكه شما به نام الله به سرزمينهای ديگر حمله می كنيد.

مردم را دسته دسته قتل عام می كنيد.

آيا الله به شما دستور داده قتل كنيد غارت كنيد و ويران كنيد؟!

يا اينكه پيروان الله به نام او اين كارها را انجام می دهند؟ و يا هر دو؟!

شما می خواهيد عشق به الله را با نظامی گریْ و قدرت شمشيرهايتان به مردم ياد بدهيد؟شما بيابان گردهای وحشی می خواهيد به ملت متمدنی مثل ما درس خدا شناسی بدهيد؟ما هزاران سال فرهنگ و تمدن پشت سر خود داريم. تو بجز وحشی گری قتل و جنايت چه چيزی را به سپاه عربها ياد داده ای؟چه دانش و علمی را به مسلمانان ياد داده ای كه حالا اصررار داری به غير مسلمانان نيز ياد بدهی؟ چه دانش و فرهنگی را از الله ات آموخته ای كه اكنون ميخواهی به زور به ديگران هم بياموزی؟

افسوس و ای افسوس...كه ارتش پارسيان ما از ارتش شما شكست خورد حالا مردم ما مجبورند همان خدای خودشان را اين بار با نام الله پرستش كنند و همان پنج بار نماز را بخوانند ولی اينكار با زور شمشير بايد عربی نماز بخوانند چون گويا الله شما فقط عربی می فهمد!

من پيشنهاد ميكنم كه نو و همدستانت به همان بيابانهایی كه سابقا عادت داشتيد در آن زندگی كنيد بر گرديد.

آنها را بر گردان به همان جايی كه عادت داشتيد جلوی آفتاب از گرما بسوزند. به همان زندگی قبيله ای. به همان

سوسمار خوردنها و شير شتر نوشيدنها.

من تو را نهی مي كنم از اينكه اين دسته های دزد را(سپاه تازيان) در سرزمينهای آباد ما رها كنی.در شهرهای متمدن ما و در ميان ملت پاكيزه ما.

اين چهار پايان سنگدل را آزاد مگذار تا مردم را قتل عام كنند.زنان و فرزندان ما را بربايند. به زنهای ما تجاوز كنند و دخترانمان را به كنيزی به مكه بفرستند. نگذار اين جنايات را به نام الله انجام دهند.به اين كارهای جنايتكارانه پايان بده.

آرياييها بخشنده و مهمان نوازند. انسانهای پاك به هر كجا كه بروند تخم دوستی-عشق-آگاهی و راستی را خواهند كاشت بنابراين آنها تو و مردم تو را بخاطر اين كارهای جنايتكارانه مجازات نخواهند كرد.

من از تو مي خواهم كه با الله اكبرت در همان بيابانهای عربستان بمانی و به شهرهای آباد و متمدن ما نزديك نشوی

به خاطر عقايد ترسناك و به خاطر خوی وحشی گريتان.
به ياری اهورا مزدا

پاينده ايران اهورائی

سرباز كوروش بزرگ

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
???????
مهمان

يك سند تاريخی Empty
پستعنوان: رد: يك سند تاريخی   يك سند تاريخی Empty20/2/2009, 09:50

درود
مرگ بر دشمن مرگ بر دشمن
درود بر روان تمام ایرانیان نیک آیین و یگانه پرست
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل